VESDA blog

Program VSM4 jest programem skalowalny, co umożliwia dostosowanie programu do aktualnych potrzeb. Taka konfiguracja wpływ bezpośrednio na obniżenie ceny oprogramowania.

VSM4 dostarczany jest zawsze z pełną funkcjonalność i maksymalnymi możliwościami. Określając aktualne zapotrzebowanie koszt oprogramowania ograniczony jest do wybranych składników.

W dalszych etapach rozbudowy instalacji VESDA program VSM4 aktualizujemy jedynie z nowe składniki.

Proces aktualizacji VSM4 jest niezwykle prosty i odbywa się poprze wprowadzenie nowego klucza licencji, który generowanych jest na podstawie zamówienia. Klucz odblokowuje kolejne możliwości programu.

Pytanie

Mam jedną sieć VESDAnet, w skład której wchodzi:

Jak skonfigurować program VSM4 dla jednego stanowiska monitorującego?

Odpowiedź [Support VESDA.pl]

Detektory serii VLP, VEP oraz VLC-505 posiadają wbudowany fabrycznie moduł VESDAnet. W przypdaku detektorów serii VLF jest to moduł opcjonalny VIC-010.

Program VSM4 posiada budowę modułową, taka architektura umołżiwia dobierać dokładnie taką funkcjonalnąć jaką potrzebujemy

Bazując na powyższych informacjach i założeniu, że VLF posiada kartę VIC-010 konfiguracja potrzebnych komponentów programu VSM4 przedstawia poniższa tabela.

Nr katalogowy Opis składnika iIlość
VSW-206 VSM4 - Licencja podstawowa 1
VSW-346 VSM4 - moduł sieci VESDAnet 1
VSW-356 VSM4 - moduł detektora VESDAnet 25
VSW-600 VSM4 - moduł powiadamiania email/SMS 1

W przypadku dalszej rozbudowy tej sieci VESDAnet program VSM4 rozszerzamy jedynie o moduł VSW-356 dla każdego z nowych detektorów.

Z uwagi na to, że w podanej konfiguracji występują detektory serii VEP, który wyposażone są w interfejs Ethernet nie ma potrzeby dokładania do instalacji interfejsu VHX. Jeden z detektorów VEP należy wpiąć do sieci LAN. Do tej samej sieci LAN należy podłączyć komputer z programem VSM4.

Taka konfiguracja detektorów VESDA umożliwi również korzystanie z aplikacji mobilne iVESDA