Bez dymu. Bez ognia. Bezpiecznie! - VESDA

Firma Xtralis jest światowym liderem i pionierem w dziedzinie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a stworzony przez nią zasysający system detekcji dymu VESDA jest niekwestionowaną marką nr 1 na świecie.

Systemy VESDA chronią na całym świecie miliony inwestycji, których funkcjonowanie i bezpieczeństwo zapewnia nasz system.

Ochrona przeciwpożarowa to głównie ochrona życia ludzkiego. Bezpieczeństwo inwestycji w aspekcie ciągłość działania obiektu typu Data Center, detekcja dużych przestrzeni, ochrona magazynów wysokiego składowania, ochrona w trudnych warunkach atmosferycznych to zadania, które należy powierzyć najlepszemu systemowi.

Przy dzisiejszym rozwoju technologicznych nie mam możliwości skutecznie chronić serwerowni bez zastosowania systemu zasysającego.

Co to jest VESDA?

Zasysający System Detekcji Dymu VESDA to połączenie wysokoczułego systemu detekcji dymu oraz modułowej konstrukcji urządzeń. Laserowa komora analityczna systemu VESDA charakteryzuje się bardzo wysoką czułością i dzięki zdolności wykrywania śladowych ilości dymu jest w stanie zapewnić najwcześniejsze z możliwych ostrzeganie o powstałym zagrożeniu pożarowym. Modułowa konstrukcja systemu VESDA daje użytkownikowi elastyczność, pozwalającą zbudować system dokładnie dopasowany do jego wymagań, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów do minimum dzięki wyeliminowaniu zbędnych urządzeń. Oryginalna konstrukcja systemu gwarantuje także niskie koszty utrzymania.

VESDA jest aktywnym systemem detekcji dymu, który w sposób ciągły pobiera do analizy powietrze ze strefy pożarowej w celu stwierdzenia obecności dymu. Do zasysania powietrza służy zintegrowana pompa ssąca, dzięki której system nie jest zależny od obecności w pobliżu detektora prądów powietrza, mogących dostarczyć do niego cząstki dymu. Zapewnia to skuteczne działanie systemu VESDA w każdych warunkach - od bardzo intensywnej wymiany powietrza, aż po jej brak.

Elementem napędowym tego procesu jest pompa ssąca, która zasysa powietrze poprzez sieć rurek ssących (głównych i kapilarnych), podłączonych do zbiorczego kolektora wlotowego. Rurki posiadają otwory ssące, dzięki którym zasysane jest powietrze. Ważnym elementem każdego detektora jest filtr o dwukomorowej konstrukcji, zatrzymujący nawet najmniejsze cząstki mechaniczne zawarte w zasysanym powietrzu, przyczyniający się tym samym do optymalnej ochrony głowicy przed uszkodzeniem.

A013

Który detektor VESDA?

System VESDA dostepny jest w trzech seriach: VESDA Standard, VESDA Premium, VESDA Industrial.

Detektory VESDA są dostępne w różnych wersjach, aby zapewnić funkcjonalność w wielu obiektach, gałęziach przemysłu i przy różnych zastosowaniach. Od małych do bardzo dużych otwartych przestrzeni oraz od najczystszych do najbrudniejszych warunków środowiska pracy. System VESDA zapewnia niezawodne wykrywanie na wielu poziomach z różnymi poziomami czułości.

Parametry VESDA VLP VESDA-E VEP VESDA-E VEU
Powierzchnia pokrycia 2 000 m2 2 000 m2 2 000 m2
Próg czułości Pozar 1 0,015 %/m 0,01 %/m 0,001 %/m
Maksymalna długość rur 400 560 800
Ilość otworów A/B/C 60/60/100 40/80/100 80/80/100

Zastosowanie

Detektory VESDA zapewniają ochronę w wielu gałęziach przemysłu o różnym zastosowaniu:

 • Serwerownie
 • Telekomunikacja
 • Energetyka
 • Zakłady przemysłowe
 • Magazyny
 • Zakwaterowanie (hotele, sklepy, biura)
 • Zakłady karne
 • Pomieszczenia sterylne
 • Mroźnie, chłodnie
 • Szpitale, przychodnie
 • Obiekty morskie
 • Obiekty nuklearne
 • Stacje benzynowe

System VESDA to budowa modułowa. Każdy system może zostać wyposażony w moduły VESDA ECO wykrywające całą gamę gazów. Moduły te dają możliwość rozszerzenia pracy urządzeń VESDA dając zintegrowany system wykrawania dymu, gazu czy monitorowanie środowiska. Detektory VESDA ECO wykorzystują istniejącą sieć rur VESDA.

loading...
VESDA

MaksStrefyDozorowe

 

MaksStrefyDozorowe

 

AdresacjaRur

Popularne produkty VESDA

Kategoria: VES
Kategoria: VES
Kategoria: VESDA
Kategoria: VEP
Kategoria: VEP
Kategoria: VEP
Kategoria: VLI
Kategoria: VLI
Kategoria: VEU
Kategoria: VEU