Konfiguracje detektorów VESDA przeprowadza się z wykorzystaniem programu narzędziowego VSC. Dla każdej z grupy detektorów dedykowane jest połączenie, które należny skonfigurować w programie.
Dostępnej jest osiem typu połączeń, które w zależności od typu mają dodatkowe opcje z wiązane z trybem komunikacji. Konfigurację połączenia dokonujemy w Menadżerze połączeń.
Często wykorzystywanym połączeniem jest port szeregowy RS232. Z uwagi na to, że większość nowych komputerów nie jest wyposażona w ten port zachodzi konieczność użycia "przejściówki" dla portu szeregowego wykorzystując złącze USB. Niestety takie rozwiązanie nie zawsze jest skuteczne. Dlaczego?
FLAIR to rewolucyjna nowa komora detekcyjna będąca głównym elementem detektora VESDA-E, która zapewnia lepsze wykrywanie, ogranicza liczbę fałszywych alarmów, daje lepszą stabilność, dłuższy okres użytkowania oraz pozwala na analizę zasysanych cząstek pyłów i dymu.
Zasysane cząstki są obserwowane za pomocą wewnętrznej kamery CMOS, w którą wyposażona jest komora pomiarowa FLAIR.
Detektory VESDA-E standardowo wyposażone są w gniazdo Ethernet oraz łącze WiFi, pozwalające na dodanie detektorów do sieci korporacyjnej.
Dzięki temu możliwe jest lokalne lub zdalne monitorowanie stanu technicznego detektorów.
Dzięki włączeniu urządzeń do sieci przewodowej Ethernet lub bezprzewodowej WiFi możliwe jest połączenie się z detektorami programem konfiguracyjnym VSC lub programem wizualizacyjnym VSM4.
VESDAnet™ jest to wydajna i nowoczesna transmisja danych pomiędzy urządzeniami VESDA®.
Urządzenia VESDA® komunikują się po sieci VESDAnet™, która zapewnia niezawodną, dwukierunkową łączność oraz redundancję umożliwiającą prawidłowe działanie również w przypadku uszkodzenia okablowania w jednym miejscu.
Sieć VESDAnet™ pozwala na konfigurowanie, sterowanie, monitorowanie i wykonywanie diagnostyki wszystkich urządzeń z jednego miejsca.
Program VSM4 jest programem skalowalny, co umożliwia dostosowanie programu do aktualnych potrzeb. Taka konfiguracja wpływ bezpośrednio na obniżenie ceny oprogramowania.
VSM4 dostarczany jest zawsze z pełną funkcjonalność i maksymalnymi możliwościami. Określając aktualne zapotrzebowanie koszt oprogramowania ograniczony jest do wybranych składników.
W dalszych etapach rozbudowy instalacji VESDA program VSM4 aktualizujemy jedynie z nowe składniki.
Traditional spot smoke detectors work to protect businesses and complex building infrastructures from smoke and fire damage. However, spot smoke detection systems by design can create challenges for continuous, seamless, smoke and fire detection. Issues surrounding traditional spot smoke detectors include false alarms, alarm malfunctions, obstruction of detection points, and a lag in time between the start of a fire and when the smoke reaches the system.
Podobnie jak w przypadku filtrów w domowych oczyszczaczach powietrza, piecach oraz dystrybutorach wody, regularna wymiana filtrów w detektorach VESDA jest kluczowa, jeśli chcemy zagwarantować ich pełną funkcjonalność. Filtry usuwają zanieczyszczenia, takie jak kurz, z pobieranego powietrza i dodatkowo zapewniają przepływ czystego powierza w celu ochrony układu optycznego komory detektora.
telefon: +48 616 746 204
e-mail: mk@visionpolska.pl
telefon: +48 616 746 203
e-mail: support@visionpolska.pl
Wsparcie techniczne & Serwis
System zgłoszeń helpdesk
telefon: +48 61 67 46 202
e-mail: bok@visionpolska.pl
Vision Polska Sp. z o.o.
ul. Unii Lubelskiej 1
61-249 Poznań
T: +48 616 746 202
F: +48 616 746 201
E: biuro@visionpolska.pl