plcsenlvsk

Detekcja cząstek podwójną długością fali

Wiązka emitowana z każdego nadajnika zawiera unikalną sekwencję pulsów ultrafioletu (UV) i podczerwieni (IR) które są zsynchronizowane z odbiornikiem umożliwiając odrzucenie fałszywych alarmów z niepożądanych źródeł światła.

Wykorzystując dwie długości fal do detekcji cząstek system rozróżnia wielkości cząstek przecinających wiązkę. Krótsza wiązka promieni UV silnie oddziaływuje z małymi i dużymi cząsteczkami natomiast dłuższa fala podczerwieni IR oddziaływuje z dużymi cząstkami. Podwójna wiązka promieni zapobiega fałszywym alarmom spowodowanym przecinaniu wiązki przez kurz lub inne, duże obiekty.

Optyczne obrazowanie za pomocą chipu CMOS

Macierz optycznego obrazowania w detektorze OSID zapewnia szeroki kąt 'widzenia' co umożliwia śledzenie wielu nadajników. W konsekwencji system toleruje mniej precyzyjną instalację i potrafi kompensować naturalne przesunięcia w strukturze budynku.

Optyczna filtracja, szybkie pozyskiwanie obrazu i inteligentne algorytmy zapewniają systemowi OSID nową jakość stabilności i czułości wraz z odpornością na trudne warunki oświetleniowe.

 

Działanie

Informacje o statusie urządzenia (Alarm Pożarowy, Uszkodzenie i Zasilanie) są obrazowanie poprzez diody LED, dedykowane przekaźniki i zdalny interfejs. Specyficzne uszkodzenia wyświetlane są poprzez kodowe 'mrugnięcia' diody Trouble, dzięki czemu możliwe są do identyfikacji.

Opcjonalna wewnętrzna grzałka odbiornika zapobiega kondensacji na powierzchni optyki a wejście resetu umożliwia wysterowanie z urządzeń zewnętrznych sygnału w celu zresetowania urządzenia.