Jak działa VESDA ECO?

VESDA ECO wykorzystuje istniejącą sieć rur ssących, aby aktywnie nadzorować wycieki gazu i zapewniać stały dopływ czystego powietrza w zajmowanych obszarach. To proste rozszerzenie istniejącej ochrony nie wymagające skomplikowanej rozbudowy istniejącego systemu.

ECO wiarygodnie wykrywa niewidoczne zagrożenia poprzez badanie zasysanego powietrza pod względem obecności wilgoci, szkodliwych gazów, brudu, pyłu które to mogą powodować fałszywe alarmy lub zanieczyszczać tradycyjne, punktowe czujki gazu.

Konfiguracja VESDA ECO możliwa jest poprzez oprogramowanie VSC a monitoring za pomocą VSM4. VSC i VSM umożliwia podgląd danych zapisanych na karcie pamięci detektora VESDA ECO w celu ich analizy.

Integracja z innymi systemami, takimi jak Centrale Sygnalizacji Pożaru, PLCs, HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning) i systemami zarządzania budynkiem zapewnia, w czasie rzeczywistym, informację o możliwości wystąpienia zagrożenia i odpowiednią reakcję na nie. Na przykład, VESDA ECO może być wykorzystany w ośrodkach transportu do monitorowania obecności tlenku węgla i poziomu dwutlenku azotu w powietrzu, aktywując, przy odpowiednim stężeniu systemy wentylacji, przewietrzania (system pracuje tylko wtedy gdy wymagają tego warunki) pozwalając znacznie zredukować koszty i zaoszczędzić energię.