Karta katalogowa


F-PC-4

F-PC-4.0
Kategoria: Instalacja zasysająca

Klips ze standardowym, kalibrowanym otworem zasysającym

,5Kluczowym elementem systemu zasysającego VESDA® jest jego elastyczny układ instalacji pneumatycznej, który aktywnie transportuje powietrze z chronionego obszaru do detektora.

Podstawą bazową każdej instalacji zasysającej VESDA® jest rura transportowa. Instalacje systemu VESADA® można zaprojektować dla najbardziej złożonych obszarów przy wykorzystanie starannie wyselekcjonowane elementów kształtowych. Korzystanie tych elementów wpływa korzystnie na układ pneumatyczny instalacji, co przekłada się na wyjątkową i legendarną jakości pracy systemu VESDA® w każdym układzie pneumatycznym.

Klipsy otworów zasysających VESDA® zapewnia niezawodne i dokładne rozmiary otworów zasysających, które są szybkie w instalacji oraz łatwe do zlokalizowania i zidentyfikowania. Każdy klips jest oznaczony kolorem, aby wskazać konkretną średnicę otworu, zapewniając szybką identyfikację, eliminując potrzebę dokładniejszej kontroli. Jest to szczególnie korzystne podczas procesów uruchamiania i konserwacji w wysokich i trudno dostępnych obszarach.

Zastosowanie

Zastosowanie tego typu technologii ma istotne znaczenie w obszarach charakteryzujących się podwyższonym stopniem zapylenia. Nagromadzenie się pyłu wokół standardowego, wywierconego otworu zasysającego z powodu tarcia wytwarzanego przez przepływ powietrza przez krawędź otworu zasysający może skutkować powolnym zatykaniem się otworów i spadkiem wydajności instalacji. Zastosowanie klipsów z sfazowanym, elastycznym otworem o konstrukcji zacisku w znacznym stopniu wpływa na zminimalizowanie skutków obciążenia pyłem i wydłuża czasu sprawności systemu oraz okres pomiędzy serwisami.

Warianty

Klipsy zaciskowe dostępne są w dwóch wariantach:

  • Standardowy
  • Specjalny

Klipsy specjalne dla trudnych środowisk charakteryzują się elastyczną, gumową wargą, która zmienia swój kształt po poddaniu sprężonego powietrza (instalacje z automatycznym systemem przedmuchującym KEEPClean™).

Tego typu klipsy stosuje się chłodniach, mroźniach, sortowniach śmieci, przy produkcji pelletu, w przemyśle włókienniczym lub obszarach o znacznym zapyleniu. Użycie klipsów w takich instalacjach wpływa na efektywniejsze oczyszczanie otworów. Podczas cyklu przedmuchu ułatwiają one odłączeniu i rozbiciu się lodu, włókien lub pyłu nagromadzonego na nośnej, gumowej konstrukcji klipsów przez wymuszony strumień powietrza.

Montaż

Klipsy montuje się bezpośrednio na rurze, w której uprzednio wierci się otwór bazowy o średnicy 10 mm, na którym mocowany jest klips.

F PC montaż

Grupa Klipsy
Standard 25 mm
Kolor Czarny
Średnica otworu 4,0 mm
Kolor znacznika Żółty
Materiał PC/ABS
Wymiary 55x30,5 mm
Temperatura pracy -30 <> +45 °C
Ciśnienie pracy 7 bar
Wilgotność pracy 5% to 95% Wilgotność względna
Ilość w opakowaniu 5 sztuk

Podstawowe cechy

  • Zdefiniowane, kalibrowane otwory zasysające
  • Łatwy montaż
  • Kolory do identyfikacji średnicy otworów
  • Znacznie upraszcza wiercenie otworów zasysających, jedno wiertło 10 mm do wszystkich otworów (wystarczy dopasować odpowiedni klips, aby uzyskać potrzebny rozmiar otworu)
  • Redukuje wpływ obciążenia zabrudzeniem dzięki elastycznej części z ukośnym otworem wlotowym, pomagając wydłużyć czas sprawności i potencjalnie wydłużając okresy między serwisami
  • Dostępne w dwóch wariantach: Standardowy oraz dla trudnych warunków środowiskowych
  • Warianty zacisków do trudnych warunków środowiskowych mają konstrukcję elastycznej wargi, która pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie otworu zasysającego pod wysokim ciśnieniem powietrza

Tabela rozmiarów

Nr katalogowy Średnica otworu Kolor otworu Kolor znacznika
F-PC-0 0,0  czarny  czarny
F-PC-2 2,0  czerwony  n/a
F-PC-2,5 2,5  czerwony  czerwony
F-PC-3 3,0  pomarańczowy  n/a
F-PC-3,5 3,5  pomarańczowy  pomarańczowy
F-PC-4 4,0  żółty  n/a
F-PC-4,5 4,5  żółty  żółty
F-PC-5 5,0  zielony  n/a
F-PC-5,5 5,5  zielony  zielony
F-PC-6 6,0  niebieski  n/a
F-PC-6,5 6,5  niebieski  niebieski

 


Polski Kanał Dystrybucyjny Urządzeń VESDA, VESDA-E, OSID, STI, MERAWEXMerawex, KEEPClean www.vesda.pl